
ЗАРЕЖДАНЕ...
Обществено обсъждане на организацията на движението Групи » Общи интереси » Обществено обсъждане на организацията на движението» Теми» Нова транспортна схема на града и предложения за организацията на градски транспорт Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си. ![]() Нова транспортна схема на града и предложения за организацията на градски транспорт |
ВХОД за регистрирани
Статистика на потребителите |
За контакти:
тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg
гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg
По принцип реорганизацията и оптимизацията на паркинг-контрола е отдавна належащо за гр. Пловдив. За всяка община паркирането е голям проблем и дали ще е плащането чрез SMS от мобилен телефон, или използването на паркинг-автомати при които заплащането за време на паркиране се използват монети или смарт-карти(въпрос на техническо решение), то "административния(общински) методичен контрол не се променя".
И в двата случая на прилагане на техническо оборудване, общинските паркинг администратори могат да установят мигновено от "база данни- back-office" за паркирало МПС в паркинг зона или място за паркиране с изтичане на паркинг време статус за всяко превозно средство и съответното нарушение. Или просто една интеграционна технологична система с база данни интегрираща общински бюджет и финанси плюс ред при паркирането по улиците на града. Държа да подчертая, че тук става въпрос за общински отдел и административни служители, а не за търговска фирма "Общинска Охрана" АД и т.н..
Тази описана по-горе административна общинска(полицейска) система за контрол при паркиране е възприета от общините в градовете на развитите държави в Америка, Европа, Азия и т.н.
У нас продължава порочната практика глобите и таксуването да се събират отделно. Във всичко това доминира старата "милиционерска" практика, особено глобяването, което се извършва избирателно и това принуждава водачите на МПС-ва да се откупуват на ръка за да избегнат глобата от извозването с паяк. Вследствие на тази българска методика(рекет) приходите в общинския бюджет са нищожни, а едно паркинг место би трябвало да носи приход в общинския бюджет около 7000-8000 лв. годишно при 70% улична заетост.
Трябва да подчертая, че за решаването на този комунално-социален проблем не е в липсата на висока гражданска култура, липса на инвестиции или друго някакво обяснение за прехвърлянето на отговорността от Общинската Администрация. Дейността по паркинг-контрола е публична комунална дейност на местната администрация. Навсякъде контрола се осъществява от общинската администрация(специализиран общински отдел), а НЕ от търговски фирми.
Имайки предвид приетите правила от "Международния Паркинг Институт" "IPI" USA и това което става у нас то разминаването е тотално, една размита отговорност между - общинската администрация, търговец(Общинска охрана АД), катаджия(КАТ), хаос от паркирали МПС-ва, разбити тротоари и дупка в общинският бюджет.
Европа няма да ни приеме с тези стари порочни практики, а само с такива които са приети в целият свят и се подчиняват на международно признати правила и стандарти.
А за дублиращите се линии от Тракия - наистина са много.Като пример ще посоча 99, 21,93 - и трите отиват до текстилния комбинат, като от Четвъртък пазара се покриват изцяло. 93 е много хубава линия до Ритона от Тракия, но биха могли наистина да я пуснат по моста на Адата и да продължава към КАТ например.