Bundesliga

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
7- и кръг, Байерн -Хановер 96
Bayern Munchen 1900 написа на 05.10.2014 г.:
Наставникът на Байерн (Мюнхен) Джосеп Гуардиола посрещна с усмивка края на двубоя с Хановер 96 по-рано в събота. Неговият отбор разби съперника с 4:0 и продължава да бъде начело в класирането. "Много съм доволен. Най-важното е, че с всеки изминал двубой се представяме все по-добре. Резултатът също е добър, тъй като вкарахме четири гола, а и изпуснахме още няколко. Харесва ми стилът ни на игра. Подобрихме изявите си през последните две-три седмици", заяви Пеп. Както обикновено, той все пак намери някакъв кусур. "Не ми допада това, че футболистите прекалено много се движеха с топка в крака. Няма как да се представяш добре, ако тичаш излишно. Играчите трябва да си стоят на местата, а топката да се движи между тях", смята испанецът.

Началото на сезона за Байерн Мюнхен е перфектно, а първото място в Бундеслигата бе затвърдено с категоричен успех с 4:0 над Хановер 96 в събота. Мачът бе последен за баварците преди двуседмичната пауза за националните отбори, но преди това за играчите на Байерн предстои още едно важно събитие.

В неделя отборът ще направи своето традиционно посещение на легендарния бирен фестивал в Мюнхен Октоберфест.

И ако си мислите, че там футболистите ще се задоволят с по някоя безалкохолна бира, то дълбоко се лъжете. Доволен от успеха с 4:0, изпълнителният директор на клуба Карл-Хайнц Румениге даде официално разрешение за консумиране на бира от играчите в сериозни количества - до 4 литра.

"Не знам, дали някой от момчетата ще може да изпие 4 халби, но всеки от тях си ги е заслужил", сподели Румениге.

Шампионът на Германия Байерн нямаше проблеми при домакинството си срещу Хановер и го смачка с 4:0 в мач от седмия кръг.

Левандовски откри резултата още в 6-ата минута, след като получи добър пас от Рафиня и откри с брилянтен нисък удар.

След само още 7 минути Ариен Робен не се поколеба да изпрати топката за втори път в мрежата на Хановер.

Още до 38-ата минута статистиката сочеше 9:0 удари към вратата в полза на Байерн, а десетият беше пак в мрежата, пак на Левандовски за 3:0 в същата минута.

В 79-ата минута Робен изравни личната си голова надпревара в мача с Левандовски с втория си гол и общо четвърти за Байерн.

В останалите мачове от днешната програма в кръга:

Байер Леверкузен - Падерборн 2:2

Хофенхайм - Шалке 2:1

Вердер - Фрайбург 1:1

Борусия Д - Хамбургер 0:1

По-късно днес Айнтрахт - Кьолн

В класирането води Байерн със 17 точки, пред Хофенхайм 13, Борусия М и Байер Лев по 12 и др.