Bundesliga

Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.
ЦСКА Москва - БАЙЕРН Мюнхен
Bayern Munchen 1900 написа на 03.10.2014 г.:
Байерн Мюнхен записа победа номер 100 в Шампионската лига след минимален успех с 1:0 при гостуването си на ЦСКА Москва от група "Е". Единственото попадение в срещата отбеляза Томас Мюлер в 22-та минута от дузпа. По този начин баварците вече имат две поредни победи с по един гол разлика.

Байерн Мюнхен вече е част от отборите, които имат 100 и повече победи в Шампионската лига. Реал Мадрид вече има 117 успеха, Барселона 109, а Манчестър Юнайтед 107.

Мачът се игра пред празни трибуни заради наказанието на руския отбор.

Георги Миланов игра 90 минути за ЦСКА Москва.

Байерн не се представи никак убедително и само малшансът на ЦСКА попречи на домакините да се доберат до равенство в срещата.

Пред Марио Гьотце се откри чудесна възможност още в 9-та минута, но ударът му не намери очертанията на вратата на ЦСКА.

Именно Гьотце спечели дузпата за Байерн в 22-та минута. Марио Фернандес фаулира германския национал, като останаха съмнения, че нарушението бе на границата, а не вътре в наказателното поле. Томас Мюлер реализира наказателния удар в 22-та минута.

Ахмед Муса можеше да изравни резултата в 37-та минута, след като бе изведен в много добра ситуация, но стреля неточно.

Роман Еременко също създаде голяма опасност пред вратата на Байерн в 42-та минута, но след удара му топката премина в страни от левия стълб на вратата на Мануел Нойер.

През второто полувреме Байерн държеше привидно инициативата, но не успя да стигне до втори гол, с който да затвърди преднината си.

За сметка на това в последните минути на срещата се откриха нови възможности пред Ахмед Муса и Зоран Тошич, но и двамата не успяха да ги реализират.

Байерн вече има 6 точки, докато ЦСКА Москва е с 0.

ЦСКА Москва: 35 Игор Акинфеев - 2. Марио Фернандес, 24. Васил Березуцкий, 4. Сергей Игнашевич, 42. Шенников - 6. Алексей Березуцкий - 7. Зоран Тошич (78' - 15. Йефремов), 66. Начо (66' - 88. Думбиа), 25. Роман Еременко, 23. Георги Миланов - 18. Ахмед Муса.

Байерн: 1. Мануел Нойер - 21. Филип Лам, 5. Мехди Бенатиа, 4. Данте, 18. Жуан Бернат - 3. Чаби Алонсо, 27. Дейвид Алаба - 10, Ариен Робен (81' - 13. Рафиня), 25. Томас Мюлер, 19, Марио Гьотце (77' - 11. Джердан Шакири) - 9. Роберт Левандовски (90' - 14. Клаудио Писаро).