Пловдивчани на линия:

Bundesliga
Първа Бундеслига (на немски: FuГСџball-Bundesliga) е най-високото стъпало в германския клубен футбол. Въведена е на заседание на Германския футболен съюз на 28 юли 1962 г. в Дортмунд преди сезон 1962/62. Понятието "бундеслига" се използва и като събирателно наименование на първенствата по още няколко клубни спорта в Австрия и Германия. Преди въвеждането на Първа Бундеслига са съществували няколко първенства на регионален принцип, победителите от които са играели финален турнир за излъчване на шампиона на Германия. Победителят, участниците в европейските клубни турнири и изпадащите от турнира се излъчват по класическата шампионатна система - играе се всеки срещу всеки при разменени домакинства. Шампионът и вторият отбор се класират директно в Шампионската лига, третият отбор играе квалификация за същия турнир, четвъртият и петият отбор участват в Лига Европа, заедно с носителя на Купата на Германия. Последните два отбора изпадат във Втора Бундеслига, а завършилият на шестнадесетото място тим играе допълнителни две баражни срещи срещу третия от втора дивизия за участия в германския елит.
Трябва да сте регистриран потребител и да се присъедините към групата, за да може да оставите мнението си.